טיפולים אצל אורטודונטים

החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור שלנו וכשהוא לא מושלם אנחנו מתביישים לחייך ולדבר, נתקלים בבעיות ביטחון עצמי, ועשויים לסבול מבעיות חברתיות ואישיותיות. כשאנחנו אומרים "החיוך שלנו" אנחנו כמובן מתכוונים למצב האסתטי של השיניים שלנו שיכול להשפיע באופן מכריע על כל התנהלות חיינו. אז נכון שלא מדובר בבעיות רפואיות שעשויות להסב נזק בריאותי, אך גם על בעיות אסתטיקה של הפה והשיניים צריך לתת את הדעת. טיפולים אצל אורטודנטיים הפכו בעשורים האחרונים לנפוצים גם בקרב ילדים ומתבגרים, אך גם בקרב מבוגרים שלא רוצים לוותר על החלום לחיוך המושלם. איך בוחרים את האורטודנט המושלם? כמה עולה סידרת טיפולים אצל אורטודנט? ומתי כדאי להתחיל?

טיפים לבחירת האורטודנט המושלם
לא כל רופא שיניים הוא אורטודנט וכדי לעסוק בתחום צריך להיות מומחה בו. לפני שבוחרים אורטודנט חשוב לוודא שהוא אורטודנט מוסמך ומומחה שרשום באיגוד האורטודנטים. לאחר מכן מומלץ לחפש המלצות מקצועיות וחוות דעת עליו מאנשים שעברו אצלו טיפולים אורטודנטיים. ניתן לבקש הצעות מחיר ממספר אורטודנטיים ולבחור בזה שהכי התחברתם אליו. האורטודנט שתבחרו הולך ללוות אתכם בתהליך לאורך זמן וחשוב שיהיה ביניכם חיבור.

הכינו את הכיס: זוהי העלות הממוצעת לטיפולים אצל אורטודנט
רפורמת טיפולי השיניים שכוללת הנחות וסבסודים של קופות החולים לטיפולי שיניים אינה כוללת טיפולים אורטודנטיים, מה שאומר שעיקר הנטל הולך ליפול על כתפיכם. ישנם ביטוחי שיניים פרטיים שמשתתפים בהוצאות אך ברוב המקרים הסבסוד אינו גבוה במיוחד. מחיר טיפולים אצל אורטודנט תלוי במה שנדרש לבצע ובהיקף הטיפולים (משתנה ממקרה למקרה), אך ברוב המקרים מדובר על עלויות כספיות גבוהות במיוחד. כמה גבוהות? העלות הממוצעת נעה סביב עשרות אלפי שקלים.

מתי מומלץ להתחיל טיפולים אורטודנטיים?
על פי ההמלצות של רופאי השיניים שמתמחים באורטודנטיה לא כדאי להתחיל טיפולי יישור שיניים לפני גיל ההתגברות, שכן השיניים עדיין בצמיחה. כאשר השיניים מסיימות לצמוח ומתקבעות במקומן (סביב גיל 11) ניתן להתחיל בטיפולים. הבשורה הטובה בסיפור היא שאף פעם לא מאוחר לטיפולים אורטודנטיים ואם לא היו ברשותכם את האמצעים כשהייתם ילדים, תוכלו להתחיל בטיפולים בכל גיל. ישנם כיום אמצעים מתקדמים וכמעט בלתי נראים ליישור שיניים, כך שגם מבוגרים יכולים לעבור את התהליך מבלי לחוש מבוכה או חוסר נוחות.