טיפול אצל אורטודנטים מומחים

טיפולים אורטודנטים נחשבים לטיפולי "מותרות" שכן הם נועדו לשפר את אסתטיקת השיניים ולא למנוע זיהומים וכאבים, אך עדיין הם חיוניים. לא כל האורטודנטים הפועלים בשוק הם אורטודנטים מומחים ולפני שאתם ניגשים לטיפול מומלץ לברר היטב על רופא השיניים שאמור לבצע את הטיפול. יישור שיניים הוא לא עסק פשוט ולא כל אחד יכול לבצע אותו. מדובר בתהליך ארוך ומורכב שעולה הרבה מאוד כסף ולכן חשוב לעבור אותו רק אצל אורטודנט מומחה.

מי יכול לבצע טיפולים אורטודנטים?
כמו שרופא עיניים לא יכול לבצע ניתוח כירורגי ברגל, כך גם לא כל רופא שיניים יכול לבצע טיפולים אורטודנטים. ברפואת שיניים יש תתי התמחויות ורק רופא אורטודנט מומחה יכול לבצע טיפולי יישור שיניים. אורטודנט מומחה הוא רופא שיניים שעבר תכנית התמחות ביישור שיניים והוא רשם בהסתדרות רופאי השיניים או באגודה האורטודנטית. לצערנו רופאי שיניים רבים שלא עברו את ההתמחות הנדרשת מבצעים יישור שיניים, אך הם אינם נחשבים אורטודנטים מומחים.

יישור שיניים אצל אורטודנט מומחה - למה לא כדאי לוותר עליו?
למרות שטיפולי יישור שיניים אלו טיפולים אסתטיים "בלבד", אנחנו לא ממליצים לוותר עליהם. נכון שהעלות שלהם גבוהה (ולעתים אף גבוהה מאוד), אך כדאי להכניס אותם במקום גבוה בסדר העדיפויות שלכם. טיפולים אורטודנטיים משפרים את הביטחון העצמי של הילדים (וגם של המבוגרים), תורמים לשיפור ההרגשה, ובעלי השפעה מכרעת על הדימוי העצמי והחוזק הרגשי. למרות שמדובר "רק" בטיפולים למטרות אסתטיות, יש להם השפעה עצומה על איכות החיים.

מחירי טיפולים אורטודנטיים - כמה זה הולך לעלות לכם?
בניגוד לטיפולי שיניים אחרים, שמסובסדים על ידי קופות החולים, טיפולים אורטודנטים אינם מסובסדים והמחירים שלהם יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים. העלויות של הטיפול משתנות מאחד לאחד שכן לכל אחד נדרש טיפול מסוג אחר. גם הבחירה ברופא השיניים תשפיע על המחיר כאשר אורטודנטיים מומחים וותיקים ומנוסים גובים מחיר גבוה יותר מאלו הצעירים. הבחירה באמצעי הטיפול (גשר שקוף לעומת גשר כסוף למשל) תשפיע גם היא על המחיר הסופי. מומלץ לבקש הצעת מחיר מכמה רופאי שיניים ולבחור בהצעה המשתלמת והאיכותית מבין כולן.