רפואת שניים - קורונה ומה שביניהן

כמעט ואין תחום שלא עבר שינוי או טלטלה מאז שפרצה מגיפת הקורונה לחיינו. עולם הרפואה השתנה לבלי היכר ובכלל זה גם עולם רפואת השיניים. מה שבעבר היה דבר מובן מאליו, נחשב היום למשהו ששוקלים פעמיים לפני שניגשים לטיפול. האם כך זה צריך להיות? האם הפחד מהידבקות בנגיף צריך למנוע מאתנו לגשת אל מרפאת השיניים לקבלת טיפול שגרתי? מה עושים במקרה של כאבים חמורים? מה עושים במקרה של בידוד? ואיך מגן על עצמו צוות המרפאה? יצאנו לבדוק מה קורה בתחום רפואת השיניים בעידן הקורונה וחזרנו עם מידע חשוב שכדאי להכיר

טיפולי שיניים שגרתיים בעידן הקורונה - האם כדאי לבצע או שעדיף לדחות?
מה עושים לגבי ניקוי שיניים, בדיקה תקופתית, סתימה פשוטה, טיפולים אורטודנטיים, הלבנת שיניים וטיפולי שיניים נוספים שאינם דחופים? ובכן יש צורך באבחנה של מצב הקורונה "שמשתוללת בחוץ". במקרה ומדובר בהתפרצות גדולה במיוחד של המגיפה וכמובן שבמקרה של סגר במדינה, נסו לדחות את הטיפולים לתקופות רגועות יותר. בכל זמן אחר, בו יש שיגרה עד כמה שניתן ואין סגר, אפשר ללכת לטיפולים המתוכננים ואין סיבה לדחות אותם.

מה עושים במקרה של כאבי שיניים בתקופת הקורונה?
מי שחווה כאב שיניים יודע שזה אחד הדברים המטרידים והבלתי נסבלים שיש. כאבי שיניים מצביעים בדרך כלל על צורך בטיפול שיניים חירום או לפחות בבדיקה דחופה שיש לבצע. במקרה כזה אין לדחות את ההגעה למרפאה וצריך לקבוע תור דחוף. דחייה עלולה להוביל להידרדרות המצב וליצור השלכות חמורות במיוחד. כמובן שבמידה ואתם בבידוד או מאומתים לנגיף עליכם לציין זאת בטלפון ולפני הגעתכם למרפאה.

בידודים, מיגון הצוות ועוד כמה דברים שכדאי להכיר
כיוון שנגיף הקורונה עובר בעיקר דרך רסס טיפתי ונשימתי, חשופים רופאי שיניים והסייעות להידבקות הרבה יותר מאוכלוסיה אחרת. בגלל זה הצוותים הרפואיים ממוגנים מכף רגל ועד ראש כולל חליפות ומסיכות. חשוב להבהיר כי מי שנמצא בבידוד לא יכול להגיע למרפאת השיניים ועליו לדווח את זה לפני שהוא מגיע. במידה ואתם בבידוד או חולים בקורונה ויש לכם צורך בטיפול שיניים חירום ידעו את צוות המרפאה ויימצא פתרון.