טיפולים במרפאת שיניים שאפשר לדחות

אמרו לכם ש"עם שיניים לא מתעסקים". שכל עיכוב עלול לגרור השלכות חמורות יותר ולהוביל לכאבים, דלקות או חלילה זיהומים חמורים. זה לא שאנחנו לא מסכימים עם כל מה שאמרו לכם כמו שעידן הקורונה מציב בפנינו אתגרים ודילמות חדשות. אז יש לנו חדשות בשבילכם: יש טיפולי שיניים שאפשר לדחות. כמובן שרצוי שלא לעשות זאת, אך במידה ויש סגר כתוצאה מהתפרצות חמורה של קורונה (או בגלל סיבות אחרות), בהחלט אפשר לדחות. הנה חלק מהם:

ניקוי שיניים אצל שיננית
מומלץ לבצע ניקוי שיניים אחת לחצי שנה ויעילות הטיפול נחשבת לגבוהה במיוחד. כמובן שחשוב להקפיד על תכיפות הטיפולים ולא כדאי לדחות אותם, אך במידה ויש צורך בדחייה של מספר שבועות, ברוב המקרים לא ייגרם נזק. בהנחה שאין לכם בעיית ספציפית ונקודתית כזו או אחרת , תוכלו לדחות מעט את ניקוי השיניים לזמנים אחרים.

בדיקת שיניים תקופתית אצל רופא שיניים
בדיקות שיניים תקופתיות הן דבר הכרחי שעשוי לאתר בזמן בעיות שיניים ולמנוע נזקים חמורים. בדיקות שגרתיות נהוג לבצע אחת לחצי שנה ובאמצעותן מצליח רופא השיניים למצוא בעיות בשיניים ולהתאים את הטיפול הדרוש בזמן מהיר ככל שניתן. במידה ואתם לא חשים בכאבים או חוסר נוחות בשיניים, ובמידה ואכן עברתם בדיקה שכזו חצי שנה קודם לכן, תוכלו לדחות מעט את הבדיקה. מומלץ לקבוע מועד חדש ברגע שניתן ובשום אופן לא לחכות מעבר למספר שבועות בודדים.

טיפול הלבנת שיניים
הלבנת שיניים הוא טיפול דחוף עבור מי שמרגיש צורך דחוף בכך, אבל ברוב המקרים לא מדובר על טיפול שדחוף מבחינה בריאותית. רוב מרפאות השיניים דוחות בעצמן טיפולי הלבנה בימים של סגר קורונה, אך גם אם לא דחו לכם ואתם לא יכולים להגיע (בגלל שאתם בבידוד למשל), תוכלו לדחות את הטיפול. ברוב המקרים אין חשש לנזקים גופניים או החמרה בריאותית במצב כתוצאה מדחייה של טיפול הלבנת שיניים, כך שאתם לגמרי יכולים לעשות את זה ללא חשש.