טיפולי שיניים למטופלים מושתלי איברים

אין כל וויכוח על כך שהשתלת איברים יכולה להביא לשיפור משמעותי באיכות החיים של המטופל וברוב המקרים גם להציל את חייו, הלכה למעשה. יחד עם זאת, מושתלי איברים שעברו את התהליך נמצאים בסיכון גבוה במגוון תחומים, כולל בתחום של בריאות הפה והשיניים. אם אתם או קרוביכם עברתם השתלת איברים וודאי ציינו בפניכם שכל טיפול שיניים (גם כזה שנחשב פשוט במיוחד) עשוי להוות לכם סכנה. אז איפה מושתלי איברים עוברים טיפולי שיניים? האם הם צריכים לוותר על הטיפולים כדי לשמור על בריאותם? וכמה זה הולך לעלות להם? יצאנו לבדוק

רופא שיניים שמתמחה בטיפול במושתלי איברים - יש דבר כזה!
כל טיפול שיניים (בין אם זה טיפול מורכב אצל רופא שיניים ובין אם טיפול שיננית פשוט) אצל מושתלי איברים נחשב לטיפול בסיכון. במקרים מסוימים ינחו את המטופל לקחת אנטיביוטיקה כטיפול מונע לפני כן כיוון שיש נטייה מובהקת לפתח זיהומים, דימום חריף ושאר בעיות שנלוות. חשוב מאוד לבחור רופא שיניים ובשיננית שמתמחים בטיפול במושתלי איברים ולא ללכת לכל רופא. רופא שיניים שמבין במותשלי איברים ידע לבחון את התרופות שאתם נוטלים בשגרה, לצד הסכנות שעשויות להתלוות לטיפול, ולהתאים לכם את הטיפול הייחודי ולבצע אותו כך שיהווה מינימום סכנה.

האם צריך לוותר על טיפולי שיניים כדי לשמור על בריאותם של מושתלי איברים? ההפך הוא הנכון!
מושתלי איברים רבים חושבים שכיוון שטיפולי שיניים מהווים עבורם סיכון כה גדול, כדאי לוותר על אלו שאינם דחופים או נחוצים במיוחד. המחשבה הזו היא שגויה מיסודה ולא רק שאסור לוותר על טיפולי שיניים, יש צורך לבצע אותם אפילו בתדירות גבוהה יותר. הסיבוך מחוסר טיפול בשיניים של מושתלי איברים עשוי להיות מסוכן במיוחד ובשום אופן אסור לוותר על הטיפולים. מה שכן, כמו שציינו יש לגשת לרופאי שיניים מומחים בתחום שינקטו במשנה זהירות ויעבדו על פי הנהלים המקובלים באוכלוסיה זו.

עלות טיפולי שיניים למושתלי איברים - יש בשורה משמחת בסיפור הזה!
טיפולי שיניים אינם דבר זול ולמרות הרפורמה שהתרחשה בתחום, לא כולם יכולים להרשות לעצמם את זה. בשל הרגישות הגבוהה של מושתלי האיברים והצורך המהותי שלהם בטיפולי שיניים כדי למנוע סיבוכים, הם זכאים על פי חוק למימון מגוון טיפולי שיניים וחניכיים. סל הטיפולים רחב מאשר אוכלוסיות אחרות זכאיות לו וכולל מימון של : בדיקות שיניים, טיפולי שורש, צילומי שיניים, הסרה וסילוק אבנים ועוד. כדי לממש את הזכאות יש לקבל אישור מהקופה והוא ניתן למושתלי איברים ולמושתלי מח עצם.