מתי כדאי לשקול הקצעת שורשים

הקצעת שורשים זהו טיפול מורכב (יחסית) שכולל ניקוי עמוק ויסודי של אבנית, לכלוך וחיידקים שנמצאים בחלל הפה. שלא כמו ניקוי אבנית שגרתי שמתבצע על ידי שיננית או רופא שיניים, הקצעת שורשים הוא טיפול שמבוצע על ידי מומחי מחלות חניכיים שלמדו את התחום והתנסו בו. הוא יכול להתבצע על ידי שיננית אך זו תהיה שיננית שהתמקצעה בטיפולי הקצעת שורשים שכן לא כל שיננית מכירה את הפעולה ואת התחום. לא מבצעים הקצעת שורשים בפעם אחת , אלא בדרך כלל על פני ארבעה מפגשים (או יותר , תלוי במצב הסציפי של כל מטופל).

כך תדעו שאתם זקוקים להקצעת שורשים
אם אתם סובלים מדלקות חניכיים חדשות לבקרים והטיפולים הרגילים של ניקוי אבנית ושיניים על ידי שיננית לא עוזרים, ייתכן ואתם זקוקים להקצעת שורשים. מגיעים לטיפול הזה בדרך כלל אחרי שניקוי אבנית "רגיל" לא השיג את התוצאה ודלקות החניכיים לא עזבו אתכם. כאשר יש חשד שהדלקות נגרמות כתוצאה מהתיישבות של חיידקים עיקשים ואבנית קשה בחניכיים שלכם, יהיה צורך בהקצעת שורשים על מנת להילחם בדלקות החוזרות ונשנות.

מה קורה במהלך טיפול הקצעת שורשים
הקצעת שורשים, כאמור, זהו טיפול שנפרד על פני לפחות 4 מפגשים שבמהלכם המטפל יעבוד בכל טיפול על רבע אחר של חלל הפה. בכל מפגש יבצע מומחה החניכיים ניקוי יסודי ועמוק על רבע מחלל הפה במטרה להגיע עד לשורשים ולפנות מהם בצורה עמוקה ויסודית את האבנית והחיידקים שהצטברו בהם. הטיפול מתבצע ברוב המקרים בהרדמה מקומית ובמקרים מסוימים תישקל גם הרדמה מלאה. למרות שזה נשמע טיפול מורכב מאוד, מדובר בהליך די שגרתי שמתבצע למטופלים רבים שסובלים מדלקות שיניים.

מחיר טיפול הקצעת שורשים
נהוג לחלק את המחיר של טיפול הקצעת שורשים לפי רבעי הפה. המחיר אינו אחיד בין המרפאות ונע סביב סדר גודל של 300 ש"ח ועד 1500 ש"ח לרבע פה. המחיר לכל רבעי הפה יכול להגיע לכמה אלפי שקלים וניתן לבצע אותו במחיר מסובסד דרך ביטוח השיניים של קופות החולים. למרות המחיר הגבוה, זהו טיפול הכרחי שיכול להשיב לכם את איכות החיים ולמנוע מדלקות חניכיים לשוב ולפקוד אתכם.