על טיפולי שיניים מורכבים בחו"ל

בשנים האחרונות יש טרנד חם במיוחד של לבצע טיפולי שיניים מורכבים בחו"ל. זה נוגע להשתלות שיניים בחו"ל, יישור שיניים, הלבנת שיניים וגם טיפולים מורכבים יותר שכרוכים בניתוחים כירורגיים של הפה והלסת. הסיבה לכך שרבים פונים לחו"ל לטיפולי שיניים היא כמובן המחיר הנוח בהרבה ממה שמוצע כאן בארץ. הפערים במחיר יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים כך שגם עם הוצאות הטיסה והמלון, העלויות של טיפולי שיניים בחו"ל הן נמוכות הרבה יותר. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על טיפולים מורכבים בחו"ל לפני שסוגרים

חבילות טיפולי שיניים בחו"ל - דרך סוכנות או באופן עצמאי?
בגלל שבשנים האחרונות הנושא הפך לחם ומדובר הוקמו לא מעט סוכנויות שמטרתן לארגן חבילות לטיפולי שיניים בחו"ל. אותן סוכנויות יעשו הכל עבורכם כולל תיאום תורים לרופאים, הזמנת מלונות וטיסות, העברות מהשדה למלון ותיאומים נוספים. כמובן שבתמורה הם ייקחו עמלה, מה שעשוי לייקר את התשלומים. מנגד, תוכלו לארגן לעצמכם את כל הדברים, למצוא רופאי שיניים בחו"ל, להזמין טיסות ומלונות ולחסוך את תשלומי העמלות. מה יותר כדאי? אין לנו תשובה מוחצת בעניין כיוון שזה מאוד תלוי מי אתם ומה החוזקות שלכם. אם אתם אנשים "הפקתיים" שיכולים להפיק לעצמכם את החבילה ולעשות את זה טוב, מומלץ לחסוך את עלויות התיווך. אם אין לכם מושג מאיפה מתחילים ולמי מתקשרים, שירותי הסוכנויות השונות יעזרו לכם מאוד ויקלו בתהליך.

ביטוח לטיפולי שיניים בחו"ל
שימו לב שכשנוסעים לבצע טיפולי שיניים בחו"ל, ביטוח הנסיעות הרגיל לא יספיק. הרי אתם עוברים הלכה למעשה הליך רפואי מורכב ולכן חשוב לוודא שאתם מבוטחים בכיסוי רחב ומספק. יש רופאי שיניים בחו"ל שיחייבו אתכם לקחת את הביטוח שלהם ויש כאלו שייתנו לכם יד חופשית בבחירת הביטוח. כך או אחרת, לא טסים לטיפולי שיניים בחו"ל (גם אם מדובר בטיפול פשוט) ללא ביטוח מורחב.

מדינות בחו"ל שכדאי לעשות בהן טיפולי שיניים
לא בכל מדינה בעולם טיפולי שיניים יהיו זולים יותר ויש מדינות שהם יהיו אפילו יקרים בהרבה מאשר בארץ. נכון להיום מקובל לטוס לטיפולי שיניים ברומניה ובטורקיה, של העלויות של הטיפולים הן נמוכות בהרבה מאלו שבארץ. משך השהייה במדינה תלוי בסוג הטיפול שתבחרו לבצע וחשוב שתקחו בחשבון סיכונים נוספים (ביטחוניים, מגפות) שעשויים לצוץ בדרך.