טיפולים ובדיקות שכדאי לכם להעשות לפני נסיעה ממושכת לחו"ל

זה לא משנה אם אתם נוסעים לטיול הגדול של אחרי הצבא, לרילוקיישן מטעם העבודה, לטיול משפחתי של כמה חודשים או לחופשה שעשויה להתארך. אם נוסעים לחו"ל לתקופה יחסית ממושכת, מוכרחים לדאוג שגם השיניים שלכם ערוכות ומוכנות לזה. הדבר האחרון שתרצו הוא להיתקע בחו"ל אם כאבי שיניים או בעיות שיניים חמורות, מבלי להכיר רופאי שיניים וחמור מכך - להצטרך לשלם על כך הרבה מאוד כסף. אז איך נמנעים ממצב כזה? עושים את כל בדיקות השיניים וטיפולי השיניים שאפשר לפני שממריאים. הנה חלק ממה שאסור לשכוח:

טיפול שיננית וניקוי אבנית
ביקור אצל השיננית הוא ביקור חובה לפני שטסים לתקופה ממושכת בחו"ל. זהו טיפול קריטי שיכול למנוע מכם בעיות שיניים חמורות. עדכנו את השיננית שאתם טסים לזמן ארוך יחסית כדי שהיא תוכל לבצע ניקוי יסודי ועמוק במיוחד שכולל הסרת רובד השן ומניעה של הצטברות חיידקים. כך תוכלו "לדחות" ולהרחיק את בעיות השיניים, הדלקות, ושלל מרעין בישין שיצוצו.

בדיקת שיניים תקופתית
מומלץ לגשת לרופא השיניים לבדיקה תקופתית אחת לחצי שנה. אם אתם מתכנים נסיעה ממושכת לחו"ל דאגו לבצע את הבדיקה התקופתית הזו לפני. שימו לב שלא רצוי לבצע אותה סמוך מידי למועד הטיסה, כיוון שאם תזדקקו להליך רפואי כלשהו צריך שיהיה לכם מספיק זמן לבצע אותו. בדיקה שגרתית ותקופתית (וכן! גם אם אין לכם שום כאב או תחושת אי נוחות), יכול לאתר בזמן בעיות שיניים שאפשר לטפל בהן מבעוד מועד. כך תוכלו לטוס לחו"ל בראש שקט שהשיניים שלכם מטופלות וישנו סיכוי נמוך בהרבה שיצוצו בעיות שיניים בזמן שהותכם בחו"ל.

צילומי שיניים
ברוב המקרים לא עושים "סתם ככה" צילומי שיניים ובדרך כלל רופא השיניים מפנה לצילומים כשיש חשש לבעיה מסוימת. יחד עם זאת, כיוון שאתם נוסעים לפרק זמן ממושך יהיו רופאי שיניים שכן ימליצו לעשות צילום, גם אם אין לכך הצדקה של ממש. צילומי שיניים יכולים לאתר חורים בשיניים ובעיות נוספות עוד לפני שהן מציקות למטופל בכאבים ובחוסר נוחות. עדכנו את רופא השיניים שלא תהיו בארץ זמן רב  ואולי הוא ישקול לעשות לכם צילום שיניים.