ביטוחי שיניים

ביטוח שיניים יכול לחסוך לכם לא מעט כסף וכאב ראש! במדינת ישראל כבר מזמן לא זול לחיות, אך אם יש דבר שניתן לחסוך דרכו בהוצאות גדולות (ולא בהכרח מיותרות) זהו ביטוח בריאות בכלל וביטוח לטיפולי שיניים בפרט! כמו הרבה לבטים, גם כאן נשאלת השאלה האם כדאי להצטרף לביטוח שיניים של קופת חולים או ביטוח שיניים בחברת ביטוח פרטית. החלטנו לתת כמה דגשים בהיבט של יתרונות וחסרונות

ביטוח שיניים ממלכתי לעומת ביטוח שיניים בחברות ביטוח פרטיות 
נתחיל מזה שביטוח שיניים ממלכתי הוא מאוד זול וניתן לרכישה בקופת החולים שלכם, לעומת ביטוח בריאות בחברה פרטית המוכרת פוליסות ביטוח. מצד שני, ביטוח בריאות ממלכתי נתון לשינוי שנתי בהתאם למה שהחלטות ועדת סל התרופות. אז אתם יכולים לקבל טיפולי שיניים ולשלם בזול, ומאידך לא תקבלו את כל הטיפולים שאתם צריכים ומעוניינים לעשות, בין אם זה טיפול כירורגי או בדיקה כזו או אחרת אצל רופא השיניים.

ביטוח שיניים לילדים ולמשפחה
סל התרופות מקנה טיפולי שיניים בחינם, לילדים עד גיל 12 על פי החלטת ממשלה. בקופות החולים ישנה השתתפות עצמית שלרוב מסתכמת בכמה עשרות שקלים בלבד על טיפול ספציפי, כך שאתם חוסכים עלויות לא קטנות ולטווח הארוך אתם מקנים חיים יותר טובים לילדים שלכם! 
עם זאת, הרבה פעמים רכישת ביטוח לכל המשפחה יכול להיות עסק לא יקר, במיוחד אם אתם רוכשים ביטוח שיניים פרטי לכל המשפחה. רכישת ביטוח כזה יכול לכסות את כל בני המשפחה בכל הקשור לטיפולים שקופת החולים הציבורית לא נותנת וזמני ההמתנה לקבלת טיפול בדרך כלל קצרים יותר, מה שאומר שאם אתם או הילדים צריכים טיפול אשר לא סובל דיחוי - ביטוח שיניים פרטי אולי יקר יותר, אך לעתים הוא מצרך חשוב ביותר!