עזרה ראשונה שיניים

אין צורך להיכנס לפאניקה במקרה של עזרה דחופה לשיניים, אבל כן יש צורך להיעזר בהוראות הנכונות עד למתן טיפול שיניים, על ידי גורם המוסמך לכך! צוות אתר פרודנט איגד את מיטב המומחים בתחום רפואת השיניים, ומלבד מספרי טלפון לשעת חירום, הוא מנסה לעזור בכמה מצבים הדורשים טיפול מיידי, בכל מה שקשור לשיניים ולחניכיים.

בעיות דחופות בשיניים
לפעמים, לא כל טיפול צולח כהלכה כאשר מטופל עוזב את מרפאת השיניים. אין זה בהכרח באשמת המטפל, אלא גם יכול להיגרם כתוצאה מחומר שנעשה בו שימוש לצורך סתימה, או אזור שבו נעקרה השן ואפילו ניקוי שיניים פשוט יכול לגרום לדימומים מסוימים בחניכיים ובחלל הפה. לעתים, כתוצאה מהזנחה של מערכת השיניים (שגורמת בין השאר לעששת), מגיע הפציינט בעל כורחו לטיפול שיניים באמצע הלילה. לא נמצא אחד שיסכים להשתתף בניסוי, ולכן החלטנו לאגד כמה עצות שיכולות לשמש אתכם בשעת צרה, עד שתגיעו לרופא השיניים.

כואבות לי השיניים, מה עושים?
במקרה של כאב שיניים או שיניים שבורות, יש לשטוף במים חמים. אם אתם סובלים מכאב שיניים בפרט יש להעביר חוט דנטלי לאחר שטיפה. בעת מקרה של שיניים שבורות ונפילת כתר (זמני או קבוע) יש לאסוף את החלקים ולבוא איתם לרופא השיניים, כדי שאולי יצליח לחברם מחדש. במקרה של נפיחות יש לשים בד לח עדין על האזור הנפוח. במקרה של דימום יש לשים פדים או בד עדין אחר על מנת לספוג את הדם. אל תעשו: הדבקת שיניים או כתרים בדבק מהיר! שימוש באספירין על איזור החניכיים!

אז אם אתם סובלים מדימום בחניכיים, נפיחות או מכאבים בלתי נסבלים בשיניים, שגם עצותינו לא משפרות את המצב, אל תהססו - שמרו על קור רוח וצרו קשר עם רופא שיניים למתן עזרה ראשונה!