מחירון טיפולי שיניים

נזקי שיניים עולים ביוקר? תלוי בסוג הטיפול שאתם מבקשים לעשות! בעוד מחירי טיפולי השיניים משתנים בהתאם לסבסוד מסל הבריאות משנה לשנה, מחירי טיפולי השיניים בשוק הפרטי משתנים בהתאם למדד המחירים לצרכן, לקושי שבטיפול ולאזור שבו מטפל רופא השיניים המומחה. במקום שרופא השיניים במרפאה הציבורית יבצע את עבודתו ויקח לכם את אותו סכום על אותה עבודה, תוכלו למצוא מענה מהיר יותר קרוב לוודאי מרופא שיניים פרטי!

מחירי כתרים לשיניים
מחירי הכתרים לשיניים משתנים בהתאם לסוג השתל וחומרו, ובהתאם לעוזר שהרופא מטפל בו. ניתן למצוא שמחירי כתרים כיום מתחילים ממאתיים שקל ויכולים להאמיר עד לכששת אלפים שקלים. אם נהיה יותר ספציפיים, כתר זמני יכול לעלות בין מאתיים לשלוש מאות שקל, כתר מחרסינה או מויניר יכול לעלות בין אלף מאתיים לחמש אלפים ש"ח (תלוי בסוג המתכת), וכתר מסוג זרקוניה יכול להתחיל לעלות כארבע אלף שקל בממוצע!

כמה עולה עקירה?
כמו מחירי כתרים, גם מחירי עקירות שיניים משתנות מרופא שיניים מומחה אחד לאחר. עקירת שן רגילה יכולה לנוע בסביבות השלוש מאות עד חמש מאות שקלים. עקירת שן בינה עולה חמש מאות שקלים בממוצע (אם השן בינה כלואה התעריף עולה - שן בינה כלואה בהגדרתה יכולה להיחבא בתוך החניכיים באופן חלקי או מלא). שן בינה כלואה ועקירתה נקראת גם עקירה כירורגית וככלל אותן עקירות עולות עד אלף שלוש מאות שקלים.

מחיר טיפול שורש
טיפול שורש ומחירו משתנה לפי מספר הטיפולים שנעשו על השן (טיפול שורש ראשון לא אומר שהעניין לא מצריך טיפול שורש נוסף במשך השנים שלאחר מכן - במקרה שזהו לא טיפול שורש ראשון בשן, הטיפול ייקרא טיפול שורש מתחדש או מחודש). ככל שיש תעלות רבות יותר לטפל בהן, כך עולה גם מחיר טיפול השיניים. מחיר טיפול שורש ראשון עולה כשמונה מאות חמישים. חידוש טיפול שורש יכול לעלות אלף שקלים ויותר. כל קפיצה אחת במספר התעלות שיש לטפל בהן מקפיצה את המחיר בכ-100 שקלים.

כמה עולה צילום שיניים?
צילום נשך עולה בסביבות הארבעים שקלים ומחירו הוא הנמוך ביותר משאר סוגי צילומי השיניים. צילום פנורמי עולה כמאה חמישים עד מאתיים שקלים. צילום CT תלוי אם מצלמים רבע לסת או לסת מלאה (במקרה של לסת חלקית המחיר נע על סביבות הארבע מאות שקלים, במקרה של לסת מלאה המחיר יכול להגיע גם לשש מאות שקלים).