רפואת שיניים דחופה

השיניים שלנו הם חלק חשוב לטיפול כמו שאר הגוף שלנו. בדיקות שגרתיות, ביטוחי בריאות השיניים דרך קופות החולים והקפדה על צחצוח פעמיים ביום, כל אלה מזכירים לנו כמה אנחנו צריכים לשמור על השיניים. לעיתים באופן מפתיע אנחנו מקבלים ביקור פתע מהכאב בשן האחורית, אחד כזה שלא נותן לנו מנוח. במקרים כאלה, ישנו הפתרון לפנות לרפואה דחופה כמו עזרה ראשונה במרפאה הקרובה, כדי להרגיע את מצב השן ולקבל מידע על המשך הטיפול.
עזרה ראשונה לשיניים
לעתים לא כל כך נצליח להבין את מקור הכאב בשן. ישנן שלל סיבות לכאבי שיניים אך דבר אחד בטוח, כאשר היא כואבת, אנחנו כואבים יחד איתה, ואנחנו נעשה הכל כדי להפיג את הכאב. ישנן שיטות הרגעה שונות לטיפול ביתי בשיניים שלכם, היכולים לעזור עד לרגע בו תפגשו את הרופא, כגון שיכוך הכאב עם שקית קרח, או מריחת שום באיזור הכאב. שיטות נוספות היא לעיסת לימון, כדורים משככים ועוד, קיימים עבורכם כמפלט זמני, וזה תמיד חשוב לאגור כמה שיותר מידע לפתרונות כאלו עד לרגע הטיפול האמיתי.
רפואת חירום להורים וילדים
בין אם הילד שלכם התלונן לאחרונה על כאבים בלתי פוסקים בשיניים, או שאתם חווים בעצמכם סוג כזה של כאב בשן או החניכיים, רצוי לפנות במיידי לטיפול חירום ובדיקה מקיפה. לפעמים נגלה שהכאב היה אולי עקב סתימה שנפלה, או שהוא לעיתים יצביע לנו על בעיה חמורה יותר שדורשת טיפול ממושך עם אנטיביוטיקה, או עיקור כירורגי של השן.
מרפאות שיניים 24/7
בכל אזור מגורים חשוב להכיר את הרופא או המרפאת שיניים העובדת באופן שוטף סביב השעון. זאת כיוון שאנחנו לא יודעים מה יכול לצפות העתיד, ואנחנו נרצה את גיבוי המרפאה בשעת צרה. מרפאות שיניים העובדות למטרת רפואה דחופה יתנו לכם את השקט הנפשי בכל הנוגע לטיפולי שיניים, ויעמדו לרשותכם בזמנים בהם תסבלו מכאבים חמורים הדורשים בדיקה דחופה, לכן חשוב להכיר את סביבת המגורים ומרפאות השיניים הקיימות באזור.