רופאי שיניים מומחים לילדים

נכון שלא הייתם חושבים לקחת את הילד לרופא נשים? נכון שאם חלילה הייתה לו בעיית עור לא הייתם לוקחים אותו לרופא עיניים? בדיוק כך במקרה של בעיה בשיניים עליכם להקפיד לקחת אותו לבדיקה אצל רופא שיניים מומחה לילדים. למעשה גם ללא בעיה נקודתית בשן יש להקפיד על ביקור בתדירות קבועה אצל רופא שיניים. זו דרך הטובה ביותר לגלות בעיות בזמן מוקדם ולהציע טיפולי מנע לשיניים, כאלה שישמרו על בריאותן ושלמותן.
טיפולי שיניים לילדים
אם חשבתם שילדים לא צריכים לעבור טיפולי שיניים, תחשבו שוב. ילדים רבים נאלצים לבקר פעמים רבות אצל רופא שיניים לצורך טיפולים ובעיות. זו יכולה להיות שן שנשברה כתוצאה מנפילה (מצב שכיח ונפוץ אצל ילדים), עששת, חורים בשיניים, שיניים שלא צמחו ועוד. חשוב מאוד לפנות לרופא שיניים מומחה לילדים כדי להיות בטוחים שילדכם מקבל את הטיפול המקצועי והנכון ביותר. מעבר למקצועיות, רופאי שיניים עם ניסיון בטיפול בילדים, מכירים גישות ודרכים להרגיע וליצור שיתוף פעולה עם הילדים.

מתי צריך לקחת את הילד לרופא שיניים?
גם אם נדמה לכם שאין כל בעיה או משהו שנראה לעין, יש להקפיד לקחת את הילד לביקור אצל רופא שיניים. ההמלצה היא לקחת את הילד לביקור ראשון אצל רופא שיניים כבר בגיל שנתיים. כך ניתן יהיה לעקוב אחר אופן צמיחת השיניים , על מצבן ולפתור בעיות למקרה שצצו. בנוסף לביקור הראשוני, יש להקפיד על תדירות של ביקור אצל רופא שיניים מומחה לילדים בכל חצי שנה. זוהי הדרך הטובה והיעילה ביותר למנוע סיבוכים ולשמור על שיני הילדים בריאות ותקינות.

שיננית מומחית לילדים
כמובן שלא רק רופא השיניים צריך להיות מומחה לילדים, אלא גם השיננית שיש לה חלק גדול בשמירה על שיניים בריאות ותקינות. יש להקפיד לקחת את הילדים לקצת טיפול ניקוי שיניים אצל שיננית מומחית לילדים אחת לחצי שנה. שיננית בעל ניסיון בעבודה עם ילדים תוכל לבצע טיפול יעיל וכן לתדרך אתכם ואת הילד על דרכים יעילות לשמירה על היגיינה פה. אין ספק שמדובר במאמץ לא פשוט, אך אם תתגייסו לטובתו תוכלו לצמצם את הסיכויים להופעת בעיות שיניים מורכבות יותר.