טיפולי שיניים בחו"ל

אם פעם אנשים היו נוסעים לחו"ל לראות את האייפל, את הביג בן או יעדים תיירותיים אחרים, היום הם נוסעים לשם כדי לעבור טיפול שיניים. אין בזה שום דבר מהנה ופרט למעבר בדיוטי פרי ולהחתמת דרכון, הביקור הזה הולך להיות שונה לחלוטין מחופשה מפנקת בחו"ל. נכון שרפורמת טיפולי השיניים בארץ יצאה לדרך בקול תרועה ורעם ונכון גם שמרפאות השיניים של קופות החולים מציעות מחירים זולים מאלו של מרפאות שיניים פרטיות. אבל עדיין מצב רפואת השיניים בארץ אינו מזהיר ויעידו על כך כל האנשים שנאלצים לוותר על הטיפולים או בוחרים לעבור אותם דווקא מעבר לים. קודם כל לא כל הטיפולים נכללים בסל הטיפולים המוזל. שנית, אם תבחרו לעבור טיפולי שיניים במרפאות של קופ"ח תצטרכו להמתין לא מעט לתורכם, ויש שיגידו שאיכות הטיפול אינה גבוהה ביותר. מהסיבות האלו הפכה האופציה של טיפולי שיניים בחו"ל לפופולרית ביותר בשנים האחרונות.

טיפולי שיניים בחו"ל - איך זה עובד בדיוק?
יש מדינות רבות שבהן טיפולי שיניים זולים בהרבה מאשר בישראל. זה אומר שבסכום מסוים ומשתלם תוכלו לקבל טיפולי שיניים איכותיים שאולי בארץ לא הייתם יכולים להרשות לעצמכם. ניתן לעשות את זה דרך סוכנות מתווכת שמארגנת את כל הדברים ולכם יישאר רק להגיע, וניתן לעשות את כל התיאומים והסידורים בעצמכם. כך או אחרת, זה כנראה יצא זול יותר מאשר בארץ. אם תעשו זאת דרך סוכנות ברוב המקרים תגיעו לייעוץ ראשוני אצל רופא שיניים כאן בארץ ותקבלו אבחון ואולי אפילו תכנית טיפולים. לאחר מכן תקבלו הצעת מחיר שתכלול גם את הטיסה והשהות במלונות. במידה ותחליטו "ללכת על זה" החברה תדאג לכל התיאומים והתורים ואתם תדאגו להגיע בזמן לטיסה. זה נוח, זה פשוט, זה יעיל וזה בעיקר זול הרבה יותר.

סוגי טיפולי שיניים שאפשר לעשות בחו"ל?
מן הסתם בשביל סתימה פשוטה בשן או ניקוי אבנית לא תטוסו לחו"ל, אבל בשביל טיפולי מורכבים יותר זה יכול להיות כדאי ביותר. מה למשל? השתלות שיניים, הרכבת שיניים תותבות, ניתוחי חניכיים, טיפולי הלבנת שיניים ועוד. מדובר בטיפולים שעלותם בארץ כל-כך גבוהה שאפילו אם תכללו את מחירי הטיסה והמלון, בחו"ל זה יצא משתלם יותר. בין המדינות שבהן תוכלו לעבור טיפולי שיניים ניתן למנות: רומניה, גיאורגיה, אוקראינה, ואפילו הודו ומדינות נוספות באירופה ובמזרח הרחוק.

סכנות בביצוע טיפולי שיניים בחו"ל
ואי אפשר לדבר על טיפולי שיניים בחו"ל בלי לדבר על הסכנות הקיימות. הרי בכל טיפול שיניים יש סיכונים ולא מעט מטופלים מצאו את עצמם מתמודדים עם דלקות שיניים, זיהומים ואפילו אשפוזים בבתי חולים. אז מה עושים כשזה קורה בחו"ל? קודם כל חשוב לדעת שסיכונים כאלה קיימים בכל מקום, גם בארץ וגם בחו"ל. שנית, צריך לבדוק שכל הדברים האלו רשומים בחוזה לפני תחילת הטיפולים. וודאו שיש ביטוח לטיפולי שיניים בחו"ל ודאגו לבדוק מי אחראי לכם במקרה של זיהום, דלקת או כל סיבוך אחר. בסופו של דבר מדובר בדבר נפוץ שרבים בוחרים לעשות אותו כך שיש דרכים להתמודד גם עם הסכנות שעלולות לצוץ, חשוב רק להיערך כראוי לכל תרחיש.