מרפאות לטיפולי שיניים דחופים

יש טיפולי שיניים שאפשר להיערך ולהתכונן אליהם. אפשר לבחור בקפידה את הרופא המטפל, את מועד הטיפול ולעשות את כל ההכנות הנפשיות והפיזיות הדרושות. ויש גם טיפולי שיניים דחופים שממש לא ניתן להתכונן אליהם. אלו טיפולים שיש לבצע כמה שיותר מהר, הם לרוב יגיעו בלי כל הכנה מוקדמת וכל עיכוב או דחייה שלהם יכול להביא להחמרת המצב. הם יכולים להיות בעקבות כאבי שיניים קיצוניים, דלקות, זיהומים או מכות וחבלות שגורמות לנזקים בשיניים שדורשים טיפול מיידי. אז מה עושים? לא מחכים! וקובעים בדחיפות תור במרפאת השיניים. ואם אין מדובר בסופ"ש? אז יש מרפאות שיניים שפועלות במתכונת חירום גם בסופי שבוע וחגים. הנה כל הפרטים:

איך קובעים תור דחוף לטיפול שיניים?
העניין עם טיפולי שיניים דחופים הוא שלא באמת ניתן לקבוע אליהם תור. צריך להגיע כמה שיותר מהר ולבקש שיכניסו אתכם בדחיפות. במקרה של צורך בטיפול דחוף יש ליצור קשר עם מרפאת השיניים, לתאר להם את המצב ולבקש מהם תור כמה שיותר קרוב. זה יכול להתבצע במרפאות שיניים של קופות החולים, או במרפאות שיניים פרטיות. מה שחשוב הוא שלא תשתהו עם זה ושתקבלו את העזרה הראשונה הדרושה לכם כמה שיותר מהר. במידה ובכל המרפאות אומרים לכם שאין אפשרות לתור תוכלו לפנות למרפאות שיניים שפועלות במתכונת חירום בלילות או סופי שבוע ובהן כמעט תמיד תוכלו לקבל טיפול.

מרפאות שיניים חירום שפועלות בסופי שבוע - כמה זה עולה?
מכירים את זה שהדברים הדחופים צצים דווקא בסופי שבוע כשרוב שירותי רפואת השיניים לא עובדים. במקרה זה יש לפנות לקבלת טיפול אצל מרפאות שיניים שפועלות בסופי שבוע ובחגים. העלות של טיפולי חירום מסוג זה תהיה גבוהה יותר, אך כשאין ברירה אין ברירה. יש מקרים בהם אתם עלולים לשלם מחיר כבד יותר אם תחכו עם הבעיה ליום ראשון. אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי במקרים מסוים תוכלו לנסות לקבל החזר על הטיפול כך שהעלות בסופו של דבר לא תהיה גבוהה כל-כך.

איזה טיפולים נחשבים לטיפולי שיניים חירום?
טיפולי שיניים דחופים מוגדרים כטיפולים שלא ניתן לדחות אותם. השתלות שיניים, יישור שיניים, סתימות או עקירות מסוימות לא נחשבים לטיפולי חירום ומומלץ לקבוע אליהם תור מסודר ולהתכונן אליהם מראש. מקרים של כאבי שיניים או כאבי חניכיים קיצוניים שלא עוברים עם משכחי כאבים נחשבים לטיפולים דחופים. כך גם טיפולים שיש לבצע לאחר נפילה או חבלה משמעותית בשיניים. איך תדעו אם מדובר בטיפול שלא ניתן לדחות? אם אתם מרגישים שהמצב משבש את השגרה שלכם ולא נותן לכם לאכול, לישון, לדבר ולמעשה לעשות כלום כנראה שמדובר בטיפול דחוף. בכל מקרה של ספק ניתן להתקשר למרפאות השיניים ולהתייעץ עם הצוות במקום שמיומן במתן טיפולי שיניים דחופים.