שירותי רפואת שיניים דחופה - עזרה ראשונה

הוא תמיד תוקף ברגעים הכי לא מתאימים. בסוף שבוע, בחג, בלילה או דווקא ביום כיפור. ככה זה עם כאב שיניים - כמה שהוא יכול להיות בלתי צפוי ככה הוא יכול להיות מציק ובלתי נסבל. כאבי שיניים הם בין הכאבים המציקים ומטרידים ביותר שיש ומעבר לתחושה הלא נעימה, הם גם יכולים לגרור נזק חמור. כאב שיניים הוא ברוב המקרים סימן לדלקת או לזיהום ובהיעדר (או עיכוב) של הטיפול המתאים המצב עלול להידרדר במהרה. מה שאנחנו מנסים לומר הוא שלא משחקים עם כאב שיניים ולא דוחים מתן טיפול. גם אם זה נופל על הזמן הכי לא מתאים בשנה חשוב ללכת לבדיקת שיניים תכופה במרפאת שיניים שמספקת שירותי חירום.
הילד נפל על השיניים, האם אפשר לחכות?
בכל מה שקשור לבעיות שיניים דחופות או כאבי שיניים אצל ילדים, לא ניתן להמתין ויש לגשת לקבלת טיפול בתכיפות. נפילות על השיניים אצל ילדים הן דבר שבשיגרה ויש כאלו שמסתיימות בנזק קל ולעומת אלו שנתקלות בתוצאות חמורות בהרבה. כך או אחרת, לאחר נפילה על השיניים יש לגשת לרופא שיניים באופן מיידי שיבחן את הנזק לשיניים ולחלל הפה. במקרים מסויימים יהיה צורך באנטיביוטיקה למניעת זיהומים או אפילו בהתערבות כירורגית דחופה. אז בנוגע לשאלתכם התשובה היא לא. לא ניתן להמתין על בדיקת רופא שיניים ובמידה והנפילה מתקיימת בסוף שבוע או בשעות הלילה והערב יש לגשת לפנות לרפואת שיניים דחופה במרפאות חירום.

איך מוצאים מרפאת שיניים שעובדת 24/7?
ישנם כיום מרפאות שיניים רבות שעובדות גם במתכונת חירום, כלומר 24/7. בשעות הפחות פעילות תהיה בדרך כלל תורנות בין הרופאים כך שתהיה נציגות מקצועית בכל שעות היממה. ישנם גם רופאי שיניים עצמאיים שניתן לקבוע איתם באופן פרטי טיפול חירום. אלו יהיו זמינים אליכם בכל שעות היום ובתיאום טלפוני מראש. גם קופות החולים מפעילות מרפאות שיניים שנותנות עזרה ראשונה וגם במקרה הזה יש צורך לתאם הגעה מראש. כדי למצוא את כל המרפאות הרלוונטיות תוכלו לערוך חיפוש בגוגל וגם בפורטל הזה כמובן.

מה המחיר של טיפולי שיניים חירום?
התעריף של טיפולי שיניים דחופים אינו כמו זה של טיפולי שיניים שגרתיים שנקבעו עם תור מראש. כשמדובר על רפואה דחופה מדובר על זמנים לא שגרתיים כמו סופי שבוע , חגים או לילות ועל כן המחיר גבוה בהרבה מבשיגרה. מה שכן, במידה ויש לכם ביטוח שיניים פרטי תוכלו לקבל החזרים וגם אם תבצעו את הטיפולים במרפאות שיניים עזרה ראשונה של קופות החולים המחיר יהיה מסובסד. בדרך כלל טיפול שיניים חירום כולל מתן סיוע ראשוני כאשר את המשך הטיפול מקבלים במרפאה בשעות רגילות.