טיפולי שיניים חירום

בין אם יש לכם סיבה מוצדקת לפחד מרופאי שיניים כתוצאה מטראומה, ובין אם אתם אוהבים לדחות טיפולי שיניים עד אין קץ - את הסיבה אתם יכולים לדחוק הצידהבפרודנט תמצאו את מיטב המומחים לטיפול שגרתי בשיניים, וגם לטיפול שיניים במצב חירום. אם אתם לא בוחרים ברופא שיניים המגזר הפרטי, גם רופא שיניים לשעת חירום מהמגזר הציבורי יכול לעזור לכם למקרה שנקלעתם לבעיה כזו או אחרת.

מקרי טיפול דחופים בשיניים
יש כמה מקרים שיכולים לקרות לכם באמצע הלילה ואותם ננסה לתמצת, במקרים אלו אין לדחות את הטיפול ובמיוחד אם הכאב לא תורם לשנתכם:
  • דלקת חניכיים או נפיחות - אם יש לכם כאבי חניכיים או שקמתם עם נפיחות שגדלה מאז הנחתם את הראש על הכרית - טיפול חירום בשיניים לא יכול להזיק!
  • שן שנשברה - יכול להיות שקרה לכם מצב או לאחד מבני השפחה שהשן לא הייתה חזקה מספיק ובזמן האכילה נשברה או שנשברו חלקים מהשן. יכול גם להיות מצב, חס וחלילה, שנשברה השן כתוצאה מנפילה במדרגות או מגורם אחר. כדאי לשמור את החלק בצד בכל מקרה.
  • סתימה או כתר שנפל - יש לשמור את החלק שנפל בצד ולהביאה לרופא השיניים בבואכם לטיפול. אם תחכו עד ליום למחרת כדי לקבל טיפול זוהי החלטתכם בלבד, אך תיקחו בחשבון שהכאבים יכולים להחריף. רצוי לקחת משכך כאבים על מנת לעבור את הלילה.
פחד מרופאי שיניים
אם אתם נמצאים במצב שאתם זקוקים לטיפול שיניים דחוף, לא בהכרח שהדבר קרה באשמתכם ולא בהכרח שהדבר קרה באשמת רופא השיניים. אנחנו חותרים לזה שחלק נכבד מאוכלוסיית מדינת ישראל, כ-20% סובל מדנטופוביה - הלא היא ההגדרה לפחד מרופאי שיניים, אותם רופאים מומחים שאמורים לעזור לכם כשהשיניים או החניכיים גורמות לבעיות ולכאבים בגוף.

תתגברו על הפחד, אל תחכו לרגע האחרון כי אז הכאב יחריף ואיתו גם הנזק שיכול להיגרם לשיניים - טפלו בשיניים לפני שיהיה מאוחר, ולא תצטרכו לשלם עוד כסף על טיפולים שיכולתם להימנע מהם!